Časté dotazy

Jak funguje kryolipolýza ?

Kryolipolýza je založena na efektu lokálně snížené teploty, na kterou jsou tukové buňky zvýšeně citlivé. Po jejím provedení dojde postupně k odumírání tukových buněk, které potom organismus přirozeně vylučuje.

Studie prokazují, že již první liposukcí zmražením (kryolipolýzou) se množství podkožního tuku sníží v ošetřované partii min. o 25 %.

Existují rizika kryolipolýzy?

Jedná se o bezpečnou metodu, při správném způsobu ošetření rizika nehrozí. Je aplikována membrána, která zamezí přímému poškození pokožky nízkými teplotami. Ošetření na jeho začátku může být po nasátí ošetřované lokality působením podtlaku mírně nepříjemné, pocit ale rychle vymizí.

Jak probíhá ošetření kryolipolýzou a kdy uvidím výsledek?

Před procedurou je ošetřovaná část těla vyznačena. Poté je aplikována ochranná membrána, která má za účel rovnoměrnou distribuci snížené teploty a zabránit přimrznutí aplikátoru ke kůži. Následuje nasátí vyznačené oblasti do speciálního chladového aplikátoru. Tato tělesná partie je pak podchlazena na -1 až -2 stupně Celsia.

Po aplikaci dochází k úbytku přibližně 25% tukových buněk. Vzhledem k postupnému odbourávání tukové tkáně je efekt plně patrný přibližně za tři týdny až dva měsíce. V případě kombinovaného ošetření kavitací spolu se zmrazením je efekt patrný ihned po šetření, další úbytek tuku pak pokračuje ještě dalších 3-8 týdnů.

Je kavitace opravdu bezpečná ? Nehrozí nějaké poranění nebo poškození zdraví?

Díky šetrnosti a neinvazivitě této metody můžeme u zdravého člověka prakticky vyloučit poškození zdraví.

Je výsledek ošetření ultrazvukem trvalý? Uvidím efekt hned po ošetření?

Ano, ihned po ošetření je patrný a hmatatelný úbytek objemu tukové tkáně v ošetřené lokalitě. Během následujících 3 - 5 dní dochází k dalšímu úbytku. Na obvodu lokality se ošetření po této době projeví jejím zmenšením o další 2 až 4 cm. V horizontu měsíců až roků se tuk na ošetřené místo zpět nevrací. Nicméně po této době, při hrubém nedodržování životosprávy, nelze opětovnému nárůstu objemu lokality zabránit.

Jaký je průběh ošetření liposukcí ultrazvukem ?

Seznámíme vás s principy prováděné metody a doporučíme vám co dělat po ošetření. Označíme a změříme obvod ošetřované lokality. Naneseme gel pro lepší vodivost ultrazvuku a provedeme ošetření ultrazvukovou hlavicí. Po kavitaci následuje podtlaková lymfatická masáž. Na toto ošetření si obléknete speciální elastické prádlo, které vám poskytneme nebo si jej můžete u nás zakoupit. Následuje opětovné přeměření lokality a zhodnocení výsledku.

Může zákrok podstoupit každý? Pokud se s něčím léčím, nemůže mi ošetření ublížit?

Zdravý člověk, který se s ničím neléčí, se nemusí ničeho obávat. Existují však tzv. kontraindikace, tj. stavy, při kterých by se ošetření ultrazvukovou liposukcí nemělo provádět. S velmi velkou pravděpodobností by ani tak nebyl ošetřený nějak ohrožen, ale již nelze zcela vyloučit zhoršení onemocnění nebo nepříjemné nebo nežádoucí výsledky ošetření. Případně se také individuálně můžete poradit s naším lékařem. Zde jsou kontraindikace:

 • Rakovina, epilepsie,cukrovka
 • Vážné onemocnění ledvin nebo jater
 • Vysoký cholesterol
 • Kožní onemocnění
 • Chronický nebo akutní zánět slinivky břišní
 • Srdeční onemocnění,kardiostimulátor, těžší hypertenze
 • Kovové implantáty v těle
 • Cévní poruchy nebo ateroskleróza
 • Těhotenství
 • Menstruace
 • Osoby užívající léky proti srážlivosti krve

Jedná se nebolestivý zákrok, nebude to nějak nepříjemné?

Ošetření ultrazvukem je opravdu nebolestivé. Pravděpodobně ucítíte jen příjemné teplo v ošetřované lokalitě. Naprosté většině lidí nevadí ani slabý pískavý zvuk, kterým je ošetření doprovázeno. Pokud by pohyb terapeutickou hlavicí v dané lokalitě byl jakkoli nepříjemný, sestřička přizpůsobí techniku tak, aby takový pocit vymizel.

Objednat se online Objednat se online Přehrát video Přehrát video Časté dotazy Časté dotazy

Akční nabídka

Výhody ošetření

 • prováděno zdravotními sestrami, pod dohledem lékaře
 • vysoce účinné a přesné
 • ošetření je neinvazivní, bezbolestné, nedochází při něm k porušení celistvosti pokožky
 • ošetření je skvele snášeno
 • nemusíte měnit šatník kvůli pár centimetrům, pomůžeme vám je naší liposukcí odstranit